Omstreden medewerker wielerploeg Ineos verlaat Tour

24 juli 2025 17:10:26

COURCHEVEL (ANP) - Een omstreden medewerker van de wielerploeg Ineos Grenadiers heeft de Tour de France verlaten. Dat gebeurde nadat de betreffende man - David Rozman - door het internationale testagentschap ITA was uitgenodigd om over beschuldigingen te praten rond mogelijke betrokkenheid bij een dopingzaak in 2012.

"Naar aanleiding van recente aantijgingen in de media heeft David een verzoek ontvangen van de ITA om op gesprek te komen", meldt de Britse ploeg. "Daarom heeft hij zich teruggetrokken uit wedstrijdactiviteiten en heeft hij de Tour verlaten." Ineos Grenadiers voegde eraan toe geen formeel bewijs te hebben ontvangen en evenmin een uitnodiging om deel te nemen aan het onderzoek.

Rozman werd eerder deze maand door de krant Irish Independent gelinkt aan een dopingschandaal dat bekend werd onder de naam Operatie Aderlass. Dat kwam aan het licht na onderzoek van de Duitse tv-zender ARD en betrof illegale bloedtransfusies uitgevoerd door de Duitse arts Mark Schmidt.

Meer ANP Doping Nieuws

Archief 2025