Tweede titel omstreden Chinese zwemmer Sun (2)
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
GWANGJU (ANP) - De Chinese zwemmer Sun Yang heeft zijn tweede gouden medaille behaald op de WK in Gwangju (Zuid-Korea). Hij verdiende de titel op de 200 meter vrije slag niet op eigen kracht. De Litouwer Danas Rapsys tikte namelijk in de finale als eerste aan, maar hij werd direct na de finish gediskwalificeerd wegens een valse start.
Sun Yang prolongeerde daarmee zijn titel in een tijd van 1.44,93, voor de Japanner Katsuhiro Matsumoto (1.45,22). Sun won zondag al het goud op de 400 meter vrij en heeft nu elf wereldtitels op zijn palmares.
De Chinees is omstreden, omdat er nog altijd een dopingzaak tegen hem loopt. Hij zou de bloedstalen hebben vernietigd toen dopingcontroleurs onaangekondigd bij hem op bezoek kwamen. Veel andere zwemmers zijn het er niet mee eens dat hij toch mag meedoen op de WK. De Australiër Mack Horton kreeg een officiële waarschuwing omdat hij weigerde naast Sun op het podium te staan bij de medailleceremonie.
De Rus Martin Maljoetin en de Brit Duncan Scott deelden het brons. Scott weigerde evenals Horton eerder Sun de hand te schudden op het podium en wilde evenmin op de foto met de Chinees. Het leidde tot een woede-uitval van Sun tijdens de ceremonie. "Deze overwinning dank ik aan mijn harde werken", zei Sun na afloop. "Ik bleef vechten en gaf niet op toen ik tweede lag, terwijl ik de enige zwemmer was die de series van de 800 meter zwom op dinsdagochtend. Ik was nog behoorlijk vermoeid."
Meer ANP Doping Nieuws
- Kruijswijk nog kort voor start gecontroleerd (2)
- Zwemster Toussaint naar finale op 50 m rug (2)
- Chinese zwemmer Sun op 800 vrij naast podium
- Braziliaanse tennisster Haddad test positief
- FINA waarschuwt nu ook Sun Yang
- Waarschuwing voor protesterende zwemmer Horton (2)
- Toussaint mist finale en olympisch ticket (3)
- Omstreden Sun zwemt naar vierde goud op rij (2)
- Dopingzaak leidt Chinese zwemheld Sun niet af
- Acht jaar schorsing marathonloopster Biwott
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.