Rentree kooivechter McGregor eindigt na 69 seconden met blessure (2)

12 juli 2026 08:49:18

N i e u w bericht, met reacties na 2e alinea

LAS VEGAS (ANP) - De veelbesproken rentree van de Ierse kooivechter Conor McGregor heeft maar kort geduurd. Zijn gevecht in Las Vegas tegen de Amerikaan Max Holloway duurde welgeteld 69 seconden. Bij een van zijn eerste pogingen om zijn tegenstander te raken met een vliegende trap, kwam hij verkeerd op de grond terecht en raakte hij geblesseerd. McGregor, de eerste wereldkampioen in twee verschillende gewichtsklassen bij de vechtsportbond UFC, moest al snel de strijd staken.

De blessure was aan hetzelfde been dat hij vijf jaar geleden brak tijdens zijn gevecht met Dustin Poirier. Sinds die noodlottige partij in juli 2021 stond McGregor niet meer in de achthoekige kooi (octagon), maar kwam hij wel vaak in het nieuws om andere zaken. Zo verloor hij een civiele procedure bij het gerechtshof in Dublin, waarin hij werd beschuldigd van verkrachting. Ook werd hij voor achttien maanden geschorst, omdat hij drie keer in de fout ging met het doorgeven van zijn verblijfplaatsen voor dopingcontroles.

De bijna 38-jarige McGregor verliet de uitverkochte T-Mobile Arena van Las Vegas (20.000 toeschouwers) zonder commentaar te geven. Later liet hij wel van zich horen op zijn social media en beweerde dat hij voorafgaand aan het duel nergens last van had. "Ik heb trappen uitgedeeld, stond stevig op mijn benen en sprong, gedurende het hele trainingskamp en ook backstage voor het gevecht. Dit kwam uit het niets. Ik ben er helemaal kapot van."

UFC-baas Dana White zei tegen verslaggevers dat hij in aanloop niets had gezien of gemerkt van een blessure bij McGregor. "De weging op vrijdag is door 80 miljoen mensen bekeken. Als er sprake was geweest van een blessure, zou iemand dat toch wel hebben opgemerkt. Dus ik denk dat er niets aan de hand was."

Meer ANP Doping Nieuws

Archief 2026