'UCI wist van doping door Armstrong' (2)
ARMSTRONG
N i e u w bericht, meer informatie
NEW YORK (ANP) - De internationale wielrenunie UCI zou hebben geweten van het gebruik van verboden middelen door Lance Armstrong en zou hem daarbij hebben ondersteund. Volgens de Amerikaanse krant New York Times heeft de Amerikaanse renner dit gezegd in zijn interview met Oprah Winfrey. Het dagblad baseert zich op verschillende bronnen. Armstrong zou tegen de bestuurders van de mondiale bond willen getuigen.
De Amerikaanse media berichtten dinsdag eerder al dat Armstrong in het interview een dopingbekentenis heeft afgelegd. Het gesprek tussen Armstrong en Winfrey wordt donderdag op de televisie uitgezonden.
De gevallen wielrenner, die door getuigenissen van andere renners is geschorst voor het leven en zijn zeven tourzeges is kwijtgeraakt, zou zelf niet tegen andere renners willen getuigen. De Texaan zou wel met het Amerikaanse ministerie van justitie in overleg zijn over een getuigenis tegen eigenaren van wielerploegen.
Meer ANP Doping Nieuws
- IOC: Armstrong moet medaille teruggeven (2)
- 'Sponsor Armstrong beheerde geld Verbruggen'
- UCI opent klik- en helplijn
- Armstrong biedt 5 miljoen schadevergoeding
- Amerikaanse voetbalclub breekt met Livestrong
- 'Wielrennen als olympische sport in gevaar'
- De val van Lance Armstrong
- Dopingautoriteit: schadeclaims stuk sterker (2)
- Lance biecht doping op bij Oprah
- Mollema: eindelijk streep onder verleden (2)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.