Ethiopische toploopster Tsegay voor vier maanden geschorst
MONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
Tsegay testte in december bij een onaangekondigde dopingcontrole positief op de verboden stof letrozol. De 29-jarige Tsegay gaf toe het middel te hebben gebruikt, maar voerde ter verdediging aan dat ze het om medische redenen gebruikte.
De mondiale atletiekbond verleende de Ethiopische vervolgens een zogeheten therapeutische vrijstelling, maar het mondiale antidopingbureau wees deze af. Volgens WADA had Tsegay de vrijstelling moeten aanvragen voordat ze het middel ging gebruiken. De atlete, het WADA en de AIU kwamen daarna tot een schikking van vier maanden schorsing.
Tsegay won op de WK van 2023 in Boedapest het goud op de 10.000 meter. Dat was de race waarin Sifan Hassan aan de leiding liep en enkele meters voor de finish ten val kwam.
Meer ANP Doping Nieuws
- Kooivechter McGregor maakt in juli rentree bij vechtbond UFC
- Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing
- Tour of Holland gaat vanaf 2026 verder als Eneco Tour (3)
- Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina (3)
- Winnares olympisch brons polsstokspringen 20 maanden geschorst
- Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon
- Geschorste Mudryk (Chelsea) stapt naar CAS in dopingzaak
- Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord (2)
- Hermens: waanzinnig wereldrecord op marathon zat eraan te komen (2)
- India nieuw op lijst van landen met 'hoog risico' op doping
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.