Herstel Wellens gaat maanden duren (2)
N i e u w bericht, meer informatie
BRUSSEL (ANP/Belga) - Veldrijder Bart Wellens zal maanden van herstel nodig hebben voor hij ook maar kan denken aan een rentree. Dat zei ploegarts Peter T'Seyen van Telenet-Fidea dinsdag bij een persbijeenkomst, waar de Belgisch oud-wereldkampioen voor het eerst zelf sprak over zijn plotselinge ziekenhuisopname vorig weekeinde.
Wellens belandde de nacht voor het Belgisch kampioenschap in het hospitaal van Geel met zware hartproblemen door een infectie. Hij verkeerde zelfs even in levensgevaar. ,,Het gekke is dat ik nooit ervaren heb dat ik door het oog van de naald gekropen ben'', zei de 33-jarige Wellens. ,,Alleen toen ik tegen de dokters lachend zei dat ik toch niet dood zou gaan en zij zonder reactie bleven, ben ik toch in paniek geweest."
Ploegmanager Hans van Kasteren zei dat Wellens alle ruimte krijgt voor zijn herstel. ,,Er zal vanuit de ploeg niet de minste druk op zijn schouders gelegd worden. We gaan Bart rustig laten herstellen en over een mogelijke comeback zullen we pas praten als hij zich daar zelf in samenspraak met zijn dokters klaar voor voelt.''
De precieze oorzaak van de hartproblemen bij Wellens is nog steeds niet duidelijk, zei T'Seyen: ,,Wel is voor 200 procent zeker dat er niet gesjoemeld is met doping zoals her en der gesuggereerd werd.''
Meer ANP Doping Nieuws
- Gerrans geeft GreenEdge droomdebuut (3)
- Valverde wint vijfde rit Tour Down Under (3)
- CAS behandelt zaak-Kolobnev op 7 februari
- Britse atlete voor 4 jaar geschorst
- Recordaantal dopingcontroles in Londen
- CAS komt later met uitspraak Contador (2)
- Zwemmer Reijns getroffen door teelbalkanker (2)
- Hingis wijst olympische flirt Federer af
- Doelman Ribka geschorst wegens doping
- Kenny wereldkampioen baanwielrennen
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.