Italiaanse topjockey betrapt op cocaïne
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse topjockey Frankie Dettori is door de Franse federatie voor het paardenrennen voor een half jaar geschorst na een positieve dopingtest. De 41-jarige vedette werd op 16 september in de Franse plaats Longchamp betrapt op een 'niet-prestatieverbeterend middel'. Het zou gaan om cocaïne.
,,Hij erkent dat hij een fout maakte en dat hijzelf verantwoordelijk is voor de situatie waarin hij verzeild is geraakt'', meldde Dettori's advocaat aan de Britse omroep BBC.
Dettori vestigde in 1996 definitief zijn naam in de jockeywereld door op één dag alle zeven wedstrijden van Ascot te winnen.
Meer ANP Doping Nieuws
- Wielrenner Scarponi 3 maanden geschorst
- FINA: alle dopingtests bij OS negatief
- Atlete Pisjtsjalnikova al voor Spelen betrapt
- Rabobank mag terug in beweging MPCC
- Russische kogelslingeraar positief
- IOC pakt vier atleten olympische medaille af (2)
- LeMond aast op baan McQuaid (2)
- Rabobank wil terug in actiegroep MPCC (2)
- Sorgdrager leidt antidopingcommissie (3)
- Actiegroep wil wielersport opschudden
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.