Froome ziet geen probleem in lekken
LONDEN (ANP) - Drievoudig Tourwinnaar Chris Froome voelt zich niet geschaad door het lekken van zijn medische gegevens door Russische hackers. ,,Ik heb mijn medische attesten altijd openlijk besproken in de media, dus ik heb hier geen problemen mee'', zei de Britse wielrenner donderdag tegen de BBC.
Het mondiale antidopingbureau bevestigde eerder op de dag dat Russische hackers onder de naam 'Fancy Bears' vertrouwelijke medische gegevens van sporters online hebben gezet. Van 29 topsporters zijn nu persoonlijke medische gegevens onthuld.
Froome zag in de onthulling alleen maar de bevestiging van wat hij eerder zelf bekendmaakte. ,,In negen jaar als professioneel wielrenner heb ik twee keer dispensatie gekregen om een middel te gebruiken tegen astma. De laatste keer was in 2014.'' De ronderenner kreeg van de internationale wielrenunie UCI toestemming om het verboden middel prednisolon te gebruiken, onder meer tijdens de Ronde van Romandië in 2014.
Meer ANP Doping Nieuws
- Medische gegevens Farah en Nadal op straat (3)
- Enige Afghaanse paralympiër betrapt op doping
- Wiggins herhaalt: nooit foute naalden
- WADA vreest meer onthullingen van hackers (2)
- Eintracht Frankfurt beloont zieke Russ
- Contador met De Jongh naar wielerploeg Trek (2)
- Opnieuw namen gelekt uit Russische hack WADA (3)
- Biles en Williams reageren op Russische hack (2)
- Gewichtheffer Ciricu is olympische plak kwijt
- CAS stelt besluit Sjarapova weer uit (2)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.