Miljoenenboete en restrictie Spelen voor Russische atletiekbond
MONACO (ANP) - De Russische atletiekbond moet een boete betalen van 10 miljoen dollar vanwege alle dopingperikelen van de afgelopen jaren. Bovendien mogen slechts maximaal tien Russische atleten onder neutrale vlag meedoen aan de Olympische Spelen in Tokio. Die sancties heeft de internationale federatie World Athletics uitgesproken.
De Russische atletiekbond is al sinds eind 2015 geschorst, nadat uit onafhankelijk onderzoek was gebleken dat in het land sprake was van grootschalig en gestructureerd dopinggebruik. Atleten uit Rusland zijn daarom al jaren niet welkom bij internationale evenementen. Alleen als ze kunnen aantonen volledig 'schoon' te zijn, mogen ze onder neutrale vlag meedoen. Voor de komende Spelen geldt dat voor maximaal tien atleten. World Athletics stelt ook als voorwaarde dat de Russen voor 1 juli de helft van de boete (5 miljoen dollar) hebben betaald.
Meer ANP Doping Nieuws
- Olympisch comité grootmacht VS roept op tot uitstel Spelen Tokio (2)
- Rusland vraagt IOC om kalmte en weloverwogen besluit
- Van den Hoogenband en Vergeer sturen brief aan sporters
- Atletencommissie houdt sporters stip aan de horizon voor (2)
- Planning Dopingautoriteit 'ligt in puin'
- Sporttribunaal CAS schrapt dopingschorsing Lawson
- Chinese topzwemmer Sun Yang voor acht jaar geschorst (2)
- CAS behandelt Russisch beroep tegen schorsing eind april
- Veldrijdster Worst sluit af met winst in Sluitingsprijs
- Eerste zege veldrijdster Betsema na schorsing (2)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.