Bobsleester uit Oekraïne nieuwste dopinggeval op Spelen Beijing
BEIJING (ANP) - Bobsleester Lidiia Hunko uit Oekraïne is bij de Winterspelen in Beijing betrapt op doping. Het internationale testbureau ITA trof bij een dopingcontrole op 14 februari een stof aan die op de lijst van verboden middelen staat. Hunko is voorlopig geschorst. Ze eindigde op de Spelen als 20e in de monobob.
Ze is het derde dopinggeval tijdens deze Spelen. Eerder werd de Oekraïense langlaufster Valentina Kaminska positief bevonden op drie verboden middelen, waaronder een vorm van anabole steroïden. De Iraanse skiër Hossein Saveh Shemshaki was de eerste bij wie in Beijing doping werd aangetroffen.
De dopingzaak rond de Russische kunstrijdster Kamila Valieva kreeg de meeste aandacht. De 15-jarige Valieva bleek al in december bij de Russische kampioenschappen positief te zijn getest op het middel trimetazidine, maar dat werd pas tijdens de Spelen bekend. Omdat haar voorlopige schorsing werd opgeheven, mocht ze toch meedoen op de Spelen.
Meer ANP Doping Nieuws
- Omstreden kunstrijdster Valieva warm onthaald in Moskou
- Britten raken olympisch zilver 4x100 kwijt door doping Ujah
- Nigeriaanse atlete Okagbare 10 jaar geschorst wegens doping
- Sportorganisaties wijzen naar elkaar in dopingzaak Valieva (2)
- Bach: huiveringwekkend om Valieva onder druk te zien bezwijken (2)
- Atletiekbond laat 33 Russen toe in internationale wedstrijden
- Coach foetert Valieva uit: waarom geef je het zo weg?
- Omstreden Valieva faalt in vrije kür, kunstrijtitel Sjtsjerbakova (2)
- ISU wil minimumleeftijd kunstschaatssters verhogen van 15 naar 17
- IOC-voorzitter Bach ontmoet boze Amerikaanse kunstrijders
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.