Mulier Instituut: bijna helft vechtsporters gebruikt doping
UTRECHT (ANP) - Bijna de helft van de sporters die met regelmaat aan vechtsport doen gebruikt doping, zo heeft het Mulier Instituut geconcludeerd. Naar schatting gaat het om een percentage van 47 procent.
Het Mulier Instituut heeft een panel van ruim 2200 regelmatige kracht- en vechtsporters naar hun gebruik van anabole steroïden, verboden stimulantia, bijwerkingenbestrijders en andere middelen van de gevraagd. Daarbij werd de sporters verzekerd dat ze volledig anoniem zouden blijven.
Volgens het instituut gebruikt 38 procent van de vechtsporters weleens anabole steroïden. Het gaat om vechtsporters die hun sport minimaal één of twee keer per week beoefenen.
Bij krachtsport, waaronder onder meer bodybuilding valt, gebruikt naar schatting 24 procent van de regelmatige beoefenaars enige vorm van doping. 22 procent van de ondervraagde krachtsporters gebruikt weleens anabole steroïden.
Ook pre- of post-workout-supplementen, zoals cafeïne of creatine, zijn populair onder vecht - en krachtsporters.
Meer ANP Doping Nieuws
- Integriteitscommissie vermoedt medische hulp in dopingzaken Kenia
- Dopingschorsing van twee jaar voor HSV-voetballer Vuskovic
- Atletencommissie: onduidelijkheid IOC hindert atleten (2)
- Geen Russen en Belarussen op Europese Spelen 2023 (2)
- Sportkoepel stelt: centrum veilige sport opereert onafhankelijk
- Dopingzondaar Al-Muwallad mag in augustus weer voetballen
- Atletiekfederatie heft na 8 jaar dopingschorsing Rusland op
- Amerikaanse kogelstootster Saunders achttien maanden geschorst
- Kickbokser Overeem door Glory voor twaalf maanden geschorst (2)
- Topturner Verniaiev kan na halvering dopingstraf rentree maken
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.