'Bij Gerolsteiner werd doping aangeboden'
STUTTGART (ANP/DPA) - Teamartsen van de in 2008 opgeheven wielerploeg Gerolsteiner hebben renners doping aangeboden. Dat zei oud-renner David Kopp maandag in het proces tegen zijn voormalig ploeggenoot Stefan Schumacher, die wordt beschuldigd van oplichting.
,,Ik kreeg 'turbomiddel' voor de eindsprint aangeboden. Met de artsen kon je ook praten over de juiste dosering", aldus Kopp. Hij biechtte op zelf ook verboden middelen te hebben gebruikt. ,,Ik heb Synacthen gebruikt, maar niet in mijn Gerolsteiner-tijd. Ik kreeg het bij die ploeg wel aangeboden", zei Kopp die ook het gebruik van epo bij het bescheiden Lamonta bekende.
Schumacher zou teammanager Hans-Michael Holczer 150.000 euro schuldig zijn, omdat hij hem zou hebben bedrogen door zich te bezondigen aan doping. De renner claimt dat Holczer op de hoogte was van de dopingpraktijken binnen de ploeg.
Meer ANP Doping Nieuws
- Teambaas Gerolsteiner bestrijdt aantijgingen
- Rasmussen verliest beroepszaak tegen Rabo (3)
- Rabobank wint beroepszaak tegen Rasmussen
- McQuaid laakt plannen uitdager Cookson
- 'Veel tourwinnaars danken zege aan epo'
- Wielerploeg Blanco gaat verder als Belkin (3)
- Spaanse politie rolt dopingbendes op
- Ullrich snapt niets van ophef
- Bach: bekentenis Ullrich veel te laat
- Ullrich geeft dopinggebruik toe (2)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.