Russische kanovaarders kunnen Rio vergeten
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR/BELGA) - Vijf Russische kanovaarders mogen komende maand niet meedoen aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. De internationale kanofederatie ICF besloot dat dinsdag omdat het vijftal voorkomt in het rapport van Richard McLaren. De Canadese onderzoeker constateerde dat in Rusland jarenlang sprake was van een door de staat aangestuurd dopingsysteem dat tal van sporten omvatte.
Onder het vijftal is ook Aleksander Djatsjenko, olympisch kampioen in 2012.
,,Dit is een klap voor de olympische beweging, en we zijn bedroefd dat ook onze sport hierbij is betrokken'', aldus Simon Toulson, secretaris-generaal van de ICF. Van de 26 kanovaarders en kajakkers die bij naam genoemd worden in het McLaren-rapport zijn er nu elf gestraft. De vijftien anderen zijn niet actief op het hoogste niveau.
Het besloot zondag dat de internationale sportfederaties afzonderlijk moeten beoordelen en bepalen of de Russische sporters mee mogen doen aan de Spelen.
Meer ANP Doping Nieuws
- Rusland verwacht 250 sporters op Spelen
- Poetin: uitsluiting Russen discriminatie (2)
- Geen motortjes in Tour ontdekt
- Elf gewichtheffers Londen 2012 alsnog betrapt
- Bach: sportbonden en dopingstrijd scheiden
- Aantal geweerde Russen loopt op (3)
- Poetin zwaait Russische sporters uit
- Zeventien Russische roeiers afgekeurd voor Rio
- Boze Stepanova slaat uitnodiging IOC af
- Rusland denkt dat dertien sporters Rio missen (3)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.