Russische stad Kazan krijg twee EK's zwemmen
GLASGOW (ANP) - De Russische stad Kazan heeft de organisatie van twee Europese zwemtoernooien toegewezen gekregen. Kazan mag in 2021 de EK kortebaan organiseren en drie jaar later de EK zwemmen, waarbij naast de langebaanwedstrijden ook onder meer schoonspringen, synchroon- en openwaterzwemmen op het programma staan.
"Kazan heeft de afgelopen jaren al de nodige belangrijke evenementen in onze sport georganiseerd", zei voorzitter Paolo Barelli van de Europese bond LEN in Glasgow, waar nu de EK kortebaan worden gehouden. "We zijn in Kazan verzekerd van topkwaliteit." De Russische stad huisvestte in 2015 de WK zwemmen.
De keuze voor Kazan is best opvallend. Het mondiale antidopingbureau beslist maandag of het opnieuw zware sancties treft tegen Rusland als gevolg van een nieuw dopingschandaal. Eén van de aanbevelingen die een onderzoekscommissie heeft gedaan, is dat Rusland de komende vier jaar moet worden uitgesloten van internationale sportevenementen en in die periode ook geen grote toernooien mag organiseren.
Meer ANP Doping Nieuws
- Voornaamste straffen WADA voor Rusland
- Dopingautoriteit vindt straf Rusland logisch
- Rusland tekent beroep aan tegen dopingstraf
- WADA straft Rusland zwaar voor dopingschandaal (3)
- WADA beslist over dopingschorsing Rusland
- Weer goud voor Toussaint bij EK kortebaan (2)
- Toussaint zwemt op 200 rug naar brons (3)
- Donkere dopingwolken boven Rusland
- Zwemster Toussaint emotioneel na goud bij EK (2)
- Kosgei wil goud in olympische marathon Tokio
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.