Russen willen Sjarapova meenemen naar Spelen
MOSKOU (ANP) - Maria Sjarapova wordt ondanks haar schorsing opgenomen in het tennisteam van Rusland voor de Olympische Spelen. De 29-jarige vijfvoudig grandslamwinnares is sinds 12 maart voorlopig geschorst omdat ze is betrapt op het gebruik van meldonium.
Het is echter nog niet duidelijk of Sjarapova definitief wordt geschorst. Meldonium staat sinds 1 januari op de , maar het blijkt langer te duren voor het middel volledig uit het lichaam is verdwenen. Sporters die voor 1 maart zijn betrapt en minder dan een microgram van het middel in hun bloed hebben, ontlopen een schorsing.
De Russen moeten hun team voor 6 juni hebben aangemeld. ,,Of ze meespeelt wordt aan het eind van de eerste week van Roland Garros bepaald'', zei Sjamil Tarpisjtsjev van de Russische tennisbond tegen R-Sport. Dat toernooi wordt op dit moment in Parijs gespeeld.
Ook Svetlana Koeznetsova, Anastasia Pavlijoetsjenkova en Daria Kasatkina zijn opgenomen in de ploeg. Mocht Sjarapova niet ontkomen aan een schorsing, neemt Ekatarina Makarova haar plaats in.
Meer ANP Doping Nieuws
- Wielrenner Henao vrijuit (2)
- Rami en Umtiti in Franse EK-selectie
- Dragulescu turnt zich in de boeken
- Vergoeding voor Verbruggen wegens laster
- 23 atleten Londen 2012 alsnog betrapt (2)
- Wielrenner Taborre vier jaar geschorst
- Defensieve zorgen bij 'Haantjes'
- Veertien Russen aan doping op Spelen 2008 (2)
- Frankfurt blijft in Bundesliga (2)
- 'Schorsing zwemster Efimova opgeschort'
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.