Russische atleten gezamenlijk in beroep
MOSKOU (ANP) - De Russische atleten stappen volgende week gezamenlijk naar het internationaal sporttribunaal . Secretaris-generaal Michail Boetov van de Russische atletiekbond vertelde donderdag aan persbureau Tass dat de atleten in één beroepszaak willen afdwingen dat ze toch naar de Olympische Spelen mogen. De internationale atletiekfederatie IAAF besloot vorige week om de schorsing van Rusland te handhaven.
Dat betekent dat sporters van de atletiekgrootmacht niet welkom zijn op de EK in Amsterdam en bij de Spelen. Atleten die kunnen aantonen dat ze nooit verboden middelen hebben gebruikt en door landen met een erkend antidopingbeleid zijn getest, mogen van de IAAF en het Internationaal Olympisch Comité () wel naar Rio de Janeiro.
De Russische atletiekbond heeft een groep advocaten in de arm genomen, die de atleten zal vertegenwoordigen in de beroepszaak. Volgens Boetov gaan de Russen gezamenlijk in beroep, al sluit hij ook individuele zaken niet uit.
Meer ANP Doping Nieuws
- Rusland wil met 67 atleten naar Spelen
- Moetko denkt aan opstappen (2)
- IOC op zoek naar nieuw dopinglaboratorium
- WADA schorst dopinglaboratorium in Rio (3)
- Contador niet fit voor Spaanse titelstrijd
- Gewichtheffers Rusland lopen Rio mogelijk mis
- IAAF: Russische atleten onder neutrale vlag (2)
- Snelwandelaar Schwazer weer aan doping
- 'Schone atleten onder Russische vlag in Rio' (3)
- 'Schone' Russische atleten in beroep bij CAS (2)
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.