Vicevoorzitter IOC geeft Rusland geen hoop
MELBOURNE (ANP) - John Coates verwacht niet dat het Internationaal Olympisch Comité () de schorsing van Russische atleten snel wil opheffen. ,,Dat ligt niet voor de hand'', zei de vicevoorzitter van het IOC.
Coates reageerde in Melbourne op de beslissing van de internationale atletiekfederatie IAAF om de schorsing voor Russische atleten voorlopig te handhaven wegens een groot dopingschandaal. Rusland is daardoor niet welkom op de EK atletiek in Amsterdam en de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.
Het IOC komt dinsdag in Lausanne bijeen om de schorsing van Rusland te bespreken. In theorie kan het olympisch comité besluiten de Russische atleten toch aan de Spelen te laten deelnemen. ,,Maar dat zou best vreemd zijn'', zegt Coates.
Hij zette wel de deur op een kier voor Russische atleten die kunnen aantonen dat zij de afgelopen jaren niet zijn getest in Rusland, maar door andere landen met een erkend antidopingbeleid. Zij kunnen mogelijk in Rio meedoen onder een neutrale vlag.
Meer ANP Doping Nieuws
- Isinbajeva wil alleen als Russin naar Rio (2)
- 'Schone' Russische atleten in beroep bij CAS (2)
- 'Schone atleten onder Russische vlag in Rio' (3)
- Ruim 100.000 tickets EK atletiek verkocht
- IAAF bevestigt arrestatie toptrainer Aden (3)
- IOC steunt IAAF in schorsing Rusland (3)
- Poetin hekelt schorsing en hoopt op IOC
- Rusland gaat dopingarts vervolgen (2)
- Rusland hoopt op tachtig atleten in Rio
- WADA staat achter schorsing Rusland
Disclaimer ANP nieuwsberichten
De berichten op dit gedeelte van de website zijn direct overgenomen van de newsfeed van het ANP. De redactionele verantwoordelijkheid voor de berichten berust bij het ANP.
De Dopingautoriteit is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de hier gepubliceerde berichten en aanvaardt geen aansprakelijkheid voor enige schade die (mogelijk) het gevolg is van eventuele onjuistheden en/of (andere) onvolkomenheden in deze berichten.